06/05 2024

I Sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W poniedziałek, dnia 6 maja, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Będzinie,  odbyła się I Sesja Rady Powiatu Będzińskiego, którą otwarła i poprowadziła Radna Rady Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, jako osoba najstarsza wiekiem. Następnie stwierdzono obecność, co najmniej połowy ustawowego składu rady i nowo wybrani radni VII kadencji przystąpili do uroczystego ślubowania. W porządku obrad znalazł się m.in. wybór Przewodniczącego Rady Powiatu, którym ponownie został Jan Powałka oraz Zastępców Przewodniczącego, na których wybrano: Annę Pawęzowską oraz Jana Muchę. Funkcję Starosty Będzińskiego ponownie objął Sebastian Szaleniec, a na Wicestarostę Będzińskiego wybrano Krzysztofa Dudzińskiego. Powołano również Zarząd Powiatu Będzińskiego w składzie: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anna Zakrzewska-Zamora, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś oraz Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel. Uroczystą Sesję zakończyły podziękowania Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca za wybór na stanowisko oraz zaufanie.

Poniżej prezentujemy wszystkich Radnych Rady Powiatu Będzińskiego VII kadencji:

1. Zdzisław Banaś
  2. Krzysztof Dudziński