03/05 2024

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W piątek, dnia 3 maja w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie, odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po Mszy,  tradycyjnie już nastąpił uroczysty przemarsz na Plac 3 Maja, gdzie pod pomnikiem „Poległym za Wolną Polskę” okolicznościowe wieńce złożył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel oraz Sekretarz Powiatu Agatą Fazan. Pod tablicą poświęconą żołnierzom walczącym o wolność na Placu Kardynała Jean-Marie Lustigera w Będzinie złożył Starosta Będziński oraz Radny Rady Miasta Będzina Rafał Pietrzyk. Po Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w Parafii Pw. Św. Katarzyny w Grodźcu, Członek Powiatu Halina Mentel i Sekretarz Powiatu złożyły kwiaty pod pomnikiem „Nieznanego Żołnierza”.

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja