28/08 2023

XLVIII Sesja Rady Powiatu Będzińskiego

<!-- [if gte mso 9]><xml> Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 </xml><![endif]--><!-- [if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--><!-- [if gte mso 10]> <![endif]-->

XLVIII Sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W poniedziałek, 28 sierpnia, odbyła się XLVIII Sesja Rady Powiatu Będzińskiego, podczas której radni zapoznali się m.in. z informacjami na temat bieżących działań i sytuacji w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi za II kwartał 2023 r. oraz informacjami na temat realizacji kontraktów zawartych przez PZZOZ ze Śląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na świadczenia medyczne w 2022 roku. Podjęto również uchwały m.in. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych prowadzonych przez Powiat Będziński, w sprawie utworzenia Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego oraz nadania jej Statutu, a także w sprawie zmiany Uchwały Nr XLIV/443/2023 Rady Powiatu Będzińskiego z dnia 27 lutego 2023 r. w sprawie określenia zadań Powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2023 r. Przedstawiono także Raport z wykonania Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Będzińskiego za okres od 2021 do 2022 roku.