04/10 2023

XIX posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy Powiatu Będzińskiego

Urząd Pracy

Dzisiaj, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie, odbyło się ostatnie w kadencji 2019-2023, XIX posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy Powiatu Będzińskiego. Powiatowe Rady Rynku pracy są organami opiniodawczo-doradczymi Starosty Będzińskiego w sprawach polityki rynku pracy oraz zajmują się opiniowaniem projektów ustaw dotyczących promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, po otwarciu i stwierdzeniu prawomocności obrad przez przewodniczącą Rady Agatę Fazan, przyjęto porządek obrad.

W trakcie posiedzenia, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Wojciech Olesiński przedstawił informacje o sytuacji na lokalnym rynku pracy na terenie powiatu będzińskiego. Dane dotyczyły min. stopy bezrobocia, która w powiecie wynosiła na koniec lipca 5,8%, natomiast ilość osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Będzin na koniec sierpnia br. to 2303 osoby. W stosunku do II kwartału br. zauważyć można spadek liczby bezrobotnych. Dyrektor omówił również dane statystyczne dotyczące liczby bezrobotnych w poszczególnych gminach powiatu.
Podczas posiedzenia przyjęto także opinię w sprawie przesunięć w planie wydatków Funduszu Pracy przeznaczonych na finansowanie fakultatywnych zadań w 2023 roku oraz przesunięć w planie wydatków Funduszu Pracy przeznaczonych na finansowanie aktywnych form w ramach programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej w 2023 roku.

Po zakończeniu spotkania Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wręczył członkom Rady podziękowania za wytężoną pracę w minionej kadencji, a Dyrektor PUP Wojciech Olesiński uhonorował zgromadzonych pamiątkowymi medalami. Podziękowania otrzymała również Przewodnicząca Rady i Sekretarz Powiatu Będzińskiego Agata Fazan.

W posiedzeniu uczestniczyli również m.in.: Wiceprzewoniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Mucha oraz Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj.

Urząd Pracy