03/10 2023

Międzynarodowy Dzień Białej Laski w Powiecie Będzińskim!

Dzień białej laski

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto, podczas którego w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na osoby niewidome i słabowidzące. Dzisiaj, w Leśniczówce w Sarnowie, osoby przynależące do Koła Polskiego Związku Niewidomych w Będzinie, celebrowały ten wyjątkowy dzień wraz ze Starostą Będzińskim Sebastianem Szaleńcem, Posłem na Sejm RP Rafałem Adamczyk, Prezydentem Miasta Będzina Łukaszem Komoniewskim, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Muchą oraz Kierownik Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie Anną Mierzwą.

- Życzę wszystkim osobom niewidomym i niewidzącym, aby każdego dnia towarzyszyło Wam poczucie niezależności i godności, a świat był dla Was coraz bardziej otwarty oraz przyjazny. Niech w dostępnej rzeczywistości realizują się wszystkie Wasze plany i spełniają najpiękniejsze marzenia! -mówił Starosta Będziński, który objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Takie spotkania mają na celu kształtowanie postaw społecznych opartych na tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku, zwiększenie ich integracji ze środowiskiem lokalnym, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, ale przede wszystkim przygotowanie społeczności do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.

Dzień białej laski