20/03 2024

Wielkie święto w II LO!

We wtorek, 19 marca społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie uroczyście obchodziła „Święto Szkoły”. Na zaproszenie Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Dyrektor Agnieszki Hetman odpowiedzieli znamienici goście: I Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, która reprezentowała Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, Radni Rady Powiatu Będzińskiego:  Bożena Łapaj i Marian Kozieł, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie Aldona Kopczyńska oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu powiatu będzińskiego. Uroczystość rozpoczęła się w spektaklem opartym na komedii Woody’ego Allena „Bóg”, wyreżyserowanym na tę specjalną okazję przez nauczyciela Ryszarda Olszewskiego. Aktorami w tym dniu byli zaś uczniowie.  Tekst  sztuki został dostosowany do regionalnych realiów i skrzył się humorem, uwydatniając nieprawdopodobny absurd otaczającego nas życia!

Wielkie święto w II LO!