19/03 2024

Spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim

Prelekcję „Doświadczenia Annapurny himalaizm w wydaniu sportowym” poprowadził dla uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych oraz chętnych mieszkańców Powiatu Będzińskiego- himalaista, alpinista, taternik i podróżnik Adam Bielecki. Spotkanie, odbyło się wczorajszego popołudnia w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie i jak twierdzą uczestnicy było najpiękniejszą opowieścią o pasji i niekończącej się miłości do gór. Bielecki to prawdziwy pasjonat, który wspina się w górach już od 20 lat! Jest liderem kilkudziesięciu wypraw w góry na 5 kontynentach i zdobywcą wielu wyróżnień w rozmaitych konkursach tematycznych. W 2017 roku, ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”. Dodatkową atrakcją dla wszystkich fanów sportowca była możliwość zadawania pytań, zdobycia autografu oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia! W prelekcji udział wziął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który podziękował himalaiście za podzielenie się fascynującymi opowieściami, świadczącymi o tym, że marzenia są w życiu najważniejsze, a także Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel i Radny Rady Powiatu Będzińskiego Przemysław Krasoń.

Spotkanie z himalaistą Adamem Bieleckim