03/06 2022

Uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe.

Dzisiaj Starostwo Powiatowe w Będzinie odwiedziło 40 uczniów klas 8 uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie. Na początku wizyty Starosta Będziński Sebastian Szaleniec przywitał młodzież, która udała się na zwiedzenie Starostwa wraz z Naczelnikiem Oświaty Aldoną Kopczyńską, która w tym dniu była przewodnikiem. Młodzież miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje Starostwo oraz jak wygląda praca w poszczególnych Wydziałach. Ponadto w Sali Sesyjnej została wyświetlona prezentacja multimedialna, ukazującą ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych należących do naszego Powiatu. Na naszych młodych gości czekał słodki poczęstunek i pamiątkowe gadżety. Ponadto Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Będzinie przygotowało stoisko tematyczne, przedstawiające ofertę skierowaną do przyszłych absolwentów szkoły podstawowej. Ten dzień niewątpliwie należał do bardzo udanych!

- Bardzo dziękuję za miło spędzony czas. Mam nadzieję, że ta niecodzienna lekcja wiedzy o pracy Starostwa, a także przygotowana prezentacja multimedialna na długo zapadną w pamięci młodym mieszkańcom naszego Powiatu - powiedział Starosta.

Uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe.