04/06 2022

Bajkowy Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 2.

Bajkowy Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 2

3 czerwca w piątek Sebastian Szaleniec odwiedził Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie w którym odbył się Bajkowy Festyn Rodzinny organizowany dla wychowanków oraz mieszkańców osiedla Zamkowego. Głównym celem spotkania była integracja lokalnej społeczności oraz wzbogacenie wiedzy przedszkolaków w zakresie rozpoznawania sytuacji zagrażającej zdrowia lub życiu. W radosnej atmosferze dzieci wędrowały przez Bajkowe Krainy pokonując kolejne wyznania, by na końcu odebrać niespodziankę. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokaz taneczny, animacje ruchowe, modelowanie balonów czy zajęcia z udzieleniem pierwszej pomocy. Współorganizatorem Festynu była Komenda Powiatowa Policji w Będzinie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

-Trudno jest zachęcić do nauki małe dzieci, ponieważ jest ona dla nich po prostu nudna. W związku z tym trzeba znaleźć na to ciekawy sposób. Dzisiejsi organizatorzy Bajkowego Festynu doskonale sobie z tym poradzili łącząc doskonałą zabawę z edukacją - powiedział Starosta.

Nie znaleziono galerii.