09/06 2022

Szkoła w Siewierzu ma nową salę gimnastyczną!

Dzisiaj w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym, w którym uczestniczył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Dariuszem Waluszczykiem i Przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Powałką oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Siewierz Zdzisławem Banasiem. Po przywitaniu zgromadzonych gości, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. W nowej sali gimnastycznej wymieniono podłogę na profesjonalną, dedykowaną obiektom sportowym. Pomalowano ściany i sufit oraz zamontowano oświetlenie. Zakupiono również nowe wyposażenie: drabinki, nowoczesny osprzęt do siatki, umożliwiający grę w piłkę siatkową, badmintona i tenisa. Na ścianach wyłożonych nowoczesnymi i miękkimi materacami zawisły kosze do koszykówki, kosze wsadowe oraz tablica wyników. Całość dopełniło nowoczesne nagłośnienie w sali oraz szatniach. Prace zostały przeprowadzone również na korytarzu w szatniach, sanitariatach i zapleczu nauczycieli wychowania fizycznego. Toalety, jak i cały ciąg komunikacyjny tej części budynku zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po artystycznej części dzisiejszego wydarzenia nastąpiło otwarcie sali fitness oraz siłowni. Uroczysty charakter otwarcia wyremontowanego obiektu wynika z faktu, iż nowoczesna sala gimnastyczna jest przystosowana również do prowadzenia treningów sportów walki, które uczą młodych ludzi wytrwałości i pewności siebie.

Szkoła w Siewierzu ma nową salę gimnastyczną!

- Jestem przekonany, że uczniowie korzystający z nowej sali gimnastycznej będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje i zużytkować drzemiące w nich niekończące się pokłady energii. Treningi pod okiem nauczycieli w tak nowoczesnym i dobrze wyposażonym miejscu mogą być pierwszym krokiem do kariery młodych sportowców - powiedział Starosta.

W wydarzeniu udział wzięli również: reprezentujący Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Adamczyka Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Mucha, Radna Rady Powiatu Będzińskiego Monika Pawłowska-Dyszy, Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Aneta Praszkiewicz.

Szkoła w Siewierzu ma nową salę gimnastyczną