07/06 2022

Otwarcie nowej siedzibu PZN w Będzinie!

We wtorek 7 czerwca Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Zarządu Polskiego Związku Niewidomych w Będzinie uczestniczył w otwarciu nowego lokalu, gdzie będą spotykały się osoby niedowidzące i niewidome. Nowa siedziba Koła będzie znajdowała się na ulicy Bursztynowej 2 w Będzinie. Polski Związek Niewidomych pomaga osobom tracącym wzrok oraz ich bliskim w odnalezieniu się w nowej życiowej sytuacji. Osoby zaangażowane w działalność Klubu uczą jak tracąc wzrok można być wciąż samodzielnym zarówno w domu jak i w pracy czy podróży, aktywnie uczestnicząc w życiu społecznym.

Otwarcie nowej siedzibu PZN w Będzinie!

- Koło każdego dnia pracuje na rzecz systemowych rozwiązań, które mogą ułatwić funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku. Ponadto dba również o ich właściwe postrzeganie w społeczności oraz co ważne o dobre samopoczucie psychiczne. Cieszę się, że dzisiaj nastąpiło otwarcie nowego lokalu, gdzie osoby niewidome będą mogły liczyć na wzajemne wsparcie i pomoc - powiedział Starosta.

W spotkaniu uczestniczyli również Aneta Witkowska-Złocka - Wiceprezydent Miasta Będzina, Joanna Kobryń reprezentująca Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Rafała Adamczyka, Grzegorz Czapla - Prezes Zarządu Koła PZN wraz z Janem Muchą - Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego i Wiceprezesem Zarządu Koła PZN, Patrycja Gruca-Hołota - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie oraz Olga Machura - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie.

Otwarcie nowej siedzibu PZN w Będzinie.