13/10 2022

dzień edukacji narodowej

Czwartek, 13 października, był bardzo ważnym dniem w życiu szkół średnich. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec uczestniczył w ślubowaniu klas pierwszych, które odbyło się w III LO im. C.K. Norwida w Będzinie.

- Uczniom klas pierwszych w tak wyjątkowym dniu składam serdeczne gratulacje, życząc wytrwałości w dotrzymaniu przyrzeczenia. Życzę również uważności, świetnych ocen, spełnienia wszelkich marzeń oraz znalezienia w murach szkoły prawdziwych przyjaciół- powiedział Starosta Będziński.

Ślubowanie odbyło się również w II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie, gdzie życzenia w imieniu Starosty Będzińskiego uczniom przekazały: Sekretarz Powiatu Agata Fazan i Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Uczniowie klas pierwszych, uczęszczających do tychże szkół, złożyli na sztandar szkoły uroczystą przysięgę ślubowania, stając się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.