13/10 2022

Dzień Edukacji Narodowej w Teatrze Dzieci Zagłębia

występ dzieci

Dzień Edukacji zwany również Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pedagogów, którzy każdego dnia edukują swoich podopiecznych. Rola nauczyciela w szkole jest niezwykle ważna, ale również trudna. To nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też wychowywanie młodego pokolenia. To właśnie w przedszkolu i szkole, młode osoby dorastają, nawiązują pierwsze przyjaźnie czy rozwijają swoje pasje. To również w tych miejscach wpajane im są przeróżne wartości. W Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, w dniu dzisiejszym odbył się Dzień Edukacji Narodowej, w którym wziął udział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Uroczystość ta była okazją do złożenia gratulacji dyrektorom oraz nauczycielom będzińskich szkół i przedszkoli.

- Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę pomyślności i zawodowych sukcesów. Dziękuję za wszystkie starania, które wkładacie w wychowanie i edukację młodych ludzi - powiedział Starosta.

W wydarzeniu, które uświetniły występy artystyczne i wokalne uczniów, wzięli również udział: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Senator Beata Małecka - Libera, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, Naczelnik Wydziału Oświaty Roman Goczoł.

Dzień Edukacji Narodowej 2