11/10 2022

Koncert IX Muz z Wyspiana

Koncert IX Muz od 2004 roku wpisuje się w historię Będzina jako wydarzenie artystyczne promujące utalentowanych uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.Tegoroczna edycja Koncertu odbyła się 11 października, tradycyjnie już  w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, który od początku istnienia imprezy wspiera ideę przedstawiania pasji i zainteresowań młodzieży szerokiemu gronu odbiorców. Prezentacje sceniczne objęły szeroki wachlarz sztuk- od recytacji, monologu kabaretowego, występów sportowych, pokazów tańca aż po występy solistów oraz zespołów.

Koncert IX muz

- Dzisiejsze niezwykłe wydarzenie, jest niewątpliwie efektem owocnej współpracy oddanych swojej pracy nauczycieli z utalentowaną artystycznie młodzieżą, która poprzez udział w imprezie kształtuje swoją wrażliwość, uczy się współpracy w zespole oraz zasad przygotowywania projektów masowych. Wszystkie pokazy artystyczne i sportowe charakteryzowała ogromna pasja i  zaangażowanie uczniów, którzy pokazali prawdziwą klasę w sztuce prezentacji  i obyciu ze sceną - mówił obecny podczas Koncertu Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

W imprezie udział wzięli: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Naczelnik Wydziału Oświaty Roman Goczoł.

Koncert IX Muz