05/06 2023

Rycerze przejęli Zamek w Będzinie podczas XIX Turnieju Rycerskiego na Zamku Królewskim!

XIX Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Będzinie, tradycyjnie już przyciągnął tłumy! Impreza trwała przez dwa dni od piątku 2 do niedzieli 4 czerwca, a podczas widowiska spotkali się pasjonaci średniowiecza i walki na miecze, którzy mieli okazję zobaczyć nie tylko rozmaite pokazy, ale również wziąć udział w konkursach, poznając bliżej rycerski kunszt. W sobotę na wszystkich uczestników czekały m.in. turnieje łucznicze, pokazy bojowe, turniej białogłów, bieg dam i rycerzy, pokaz tańców dawnych, turniej lekkozbrojnych, turniej rzutu toporem i nożem oraz wielka bitwa o zamek. Na targowisku można także kupić wyjątkowe, oryginalne wyroby. Podczas finału sobotnich wydarzeń zagrał zespół Żniwa. Można było obejrzeć pokazy tańca z ogniem. Trzydniowe wydarzenie było bardzo dużą atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszego Powiatu, ale również całego województwa! Bon podarunkowy dla Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin podczas wyjątkowej imprezy wręczył w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło, a podczas tegorocznego Turnieju obecni byli także: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk oraz Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.