06/06 2023

Uczniowie z Gródkowa odwiedzili Starostwo

W poniedziałek,  5 czerwca, Starostwo Powiatowe w Będzinie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie. Na początku wizyty na młodzież czekała prezentacja multimedialna przygotowana i przedstawiona przez Powiatowego Konserwatora Zabytków Artura Roka. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Starostwo oraz jak wygląda praca w poszczególnych wydziałach m.in. w Wydziale Oświaty, Wydziale Polityki Społecznej czy w Wydziale Budżetu i Finansów. Wizyta zakończyła się rozdaniem powiatowych upominków, które w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca przekazała dzieciom i nauczycielom Naczelnik Wydziału Kadr i Organizacji Daria Paterek. Podczas spotkania przedstawiciele Szkoły przekazali także podziękowanie dla Starosty Będzińskiego za przeprowadzenie warsztatow w ramach innowacji "Aktywny Uczeń - Aktywny Obywatel".  Była to bardzo ciekawa i niecodzienna lekcja z wiedzy o pracy w Starostwie!

Uczniowie z Gródkowa odwiedzili Starostwo