26/10 2022

Powiat Będziński nie zapomina

Oddający hołd

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, w środę, 26 października, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, jak co roku, odwiedził mogiły na Cmentarzu Parafii Świętej Trójcy w Będzinie, oddając hołd pamięci zasłużonym swoją pracą, a także walką o suwerenność oraz niepodległość Ojczyzny. Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie śp. Grzegorza Dolniaka Posła na Sejm RP, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Następnie uczestnicy wydarzenia odwiedzili grób śp. Józefa Pawlika żołnierza Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych.

- Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich oraz ludzi, o których nigdy nie zapomnimy, mimo, że już ich z nami nie ma. Dzisiaj, parę dni przed tym świętem odwiedziłem mogiły osób szczególnie zasłużonych dla Powiatu Będzińskiego - powiedział Starosta.

Modlitwie przewodniczył ks. kan. Andrzej Stępień, a hołd pamięci zmarłym oddali dzisiaj również: II Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie ppłk Wojciech Bakalarz, Zastępca Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Będzinie mjr Jacek Łukasik, reprezentujący Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Mirosław Krycia.

2022_10_26_cmentarz