26/10 2022

Jesienne laboratorium sztuki w DPS

dps warsztaty

Przygotowywanie jesiennych dekoracji to czynność, która niewątpliwie umili każdy długi, jesienny dzień. Natura oferuje nam rozmaite „dary” takie jak kolorowe liście, kasztany czy szyszki, które możemy zebrać podczas jesiennego spaceru, a później wykorzystać tworząc ozdoby. Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej w Będzinie, odbyło się „Jesienne laboratorium sztuki”, podczas którego uczestnicy wykazując się kreatywnością i wrażliwością estetyczną, stworzyli swoje własne kompozycje kwiatowe, obrazy oraz dekoracyjne woreczki zapachowe z motywami jesieni. Warsztatom w tym wyjątkowo twórczym dniu, przyglądał się Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Powałką oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie Olgą Machurą.

- Chociaż jesień oznacza koniec słonecznego lata, nie zawsze musi być ona smutna i ponura, co pokazali uczestnicy dzisiejszych zajęć, tworząc innowacyjne, kolorowe i wyjątkowe dzieła - powiedział Starosta, który objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Warsztaty DPS