21/09 2024

Otwarcie dwóch pracowni w Powiatowym Urzędzie Pracy

pup

W czwartek, 19 września 2024 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie, odbyło się uroczyste otwarcie dwóch wyjątkowych miejsc na mapie powiatu będzińskiego, które mają na celu jeszcze efektywniejsze świadczenie usługi poradnictwa zawodowego osobom bezrobotnym i nie tylko.

Mowa o Pracowni Kompetencji Społecznych i o Gabinecie Psychologiczno-Doradczym, które łączy cel, a różni sposób, w jaki za ich pośrednictwem nasi doradcy zawodowi będą pomagali naszym Klientom z sukcesem odnaleźć się na rynku pracy, znaleźć swoje mocne strony i odkryć zawodowe cele.

W pracowni dzięki grom szkoleniowym, interaktywnym zajęciom z użyciem gogli VR i specjalnego oprogramowania, uczestnicy organizowanych spotkań będą solidnie przygotowani do wkroczenia z impetem na rynek pracy.

Drugim nowym w Urzędzie zakątkiem jest Gabinet Psychologiczno-Doradczy. Najistotniejszym założeniem podczas jego projektowania było stworzenie bezpiecznej, spokojnej przestrzeni, w której możliwe byłoby przeprowadzanie rozmów niczym w gabinetach psychologów.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Sekretarz Powiatu Będzińskiego i Przewodnicząca Powiatowej Rady Rynku Pracy Agata Fazan, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego i Wiceprzewodnicząca Powiatowej Rady Rynku Pracy Halina Mentel oraz Wojewódzka Komendant OHP w Katowicach Kinga Kłosińska-Jaskulska. Gościom towarzyszyła dyrekcja PUP Będzin: Pan Wojciech Olesiński i Pan Rafał Kubicki.

Otwarcie pracowni Powiatowy Urząd Pracy