22/09 2024

V Powiatowy Bieg Rodzinny za nami!

V Powiatowy Bieg Rodzinny

W sobotę, 21 września, w malowniczych okolicznościach Lasku Grodzieckiego odbyła się piąta edycja Powiatowego Biegu Rodzinnego.

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach – rodzinnej (ok. 3 km) oraz indywidualnej (ok. 3 km i ok. 6 km). Wydarzenie, jak co roku, przyciągnęło miłośników sportu i rodzinnej aktywności na świeżym powietrzu, oferując zarówno biegi, jak i liczne atrakcje towarzyszące.

Wszystkim tym, którzy przekroczyli linię mety, niezależnie od wyniku, pamiątkowy medal wręczył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Zarządu Zdzisławem Banasiem, Członkiem Zarządu Haliną Mentel, Sekretarz Powiatu Agatą Fazan, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Anną Pawęzowską oraz Radnym Maciejem Klimkiem.

Duże zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych, wzbudziły pokazy służb mundurowych. Dzieci i dorośli mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt policyjny, wojskowy i strażacki, a także porozmawiać z przedstawicielami tych formacji o ich codziennej pracy. Dla najmłodszych przygotowano także animacje i konkursy, które prowadził doświadczony animator. Dzięki temu najmłodsi mogli aktywnie i kreatywnie spędzić czas. Nie zabrakło również badań profilaktycznych, loterii oraz fotobudki. Zwieńczeniem dnia było pełne emocji piana party, które zorganizowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Wspaniała atmosfera, piękna pogoda i liczne atrakcje sprawiły, że V Powiatowy Bieg Rodzinny na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

V Powiatowy Bieg Rodzinny