16/08 2024

Obchody Święta Wojska Polskiego w Powiecie Będzińskim

W czwartkowy poranek dnia 15 sierpnia, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Będzińskim Krzysztofem Dudzińskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Będzińskiego Janem Powałką, Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisławem Banasiem oraz Radnymi Rady Powiatu Będzińskiego oddali hołd żołnierzom walczącym za Polskę, składając pod pomnikiem 11. Pułku Piechoty i 23. Pułku Artylerii Lekkiej przy ul. Sienkiewicza w Będzinie symboliczną wiązankę kwiatów.

Cześć bohaterom złożyli w dniu Święta Wojska Polskiego także m.in.: w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego – Pełnomocnik Prezydenta Anna Drzewiecka, w imieniu Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca – Sekretarz Miasta Jolanta Moćko, Członek Zarządu Województwa Śląskiego VII kadencji Rafał Adamczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera,  Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie cz. p. o. mjr Mariusz Rodak, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie insp. Marcina Lemańskiego- Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w  Będzinie mł. insp. Paweł Fryc, ppłk Jacek Łukasik, Dyrektor Zakładu Karnego w Wojkowicach ppłk Michał Ludwikowski, a także Parlementarzyści i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Tradycyjnie już okolicznościowy znicz w imieniu duchowieństwa złożył ks. kanonik Andrzej Stępień, który po uroczystości odprawił Mszę Świętą w Parafii Świętej Trójcy w Będzinie w intencji Ojczyzny.

Święto Wojska Polskiego jest okazją do oddania czci bohaterom Wojska Polskiego, którzy polegli na polu chwały, oddając swoje życie za Ojczyznę, a także wszystkim tym, którzy każdego dnia stoją na straży naszego kraju, zapewniając obywatelom bezpieczeństwo.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Powiecie Będzińskim