12/10 2024

Nadanie sztandaru dla Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego

sztandar

W sobotę, 12 pażdziernika na błoniach przy Zamku Królewskim w Będzinie odbyło się nadanie nowego sztandaru dla Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Podczas uroczystości Starosta Będziński Sebastian Szaleniec zaznaczył, że jest to ważny moment w historii hufca, symbolizujący jedność, tradycję i zaangażowanie w lokalną społeczność.

Hufiec Ziemi Będzińskiej ma długą historię, przez lata harcerze z terenu powiatu będzińskiego angażowali się w różnorodne działania na rzecz społeczności, organizując wydarzenia, obozy i akcje charytatywne.

Nowy sztandar będzie towarzyszył harcerzom w wielu wydarzeniach, przypominając o wartościach, które kształtują drużynę.

To ważne wydarzenie zgromadziło członków hufca, loklane władze, parlamentarzystów i mieszkańców. Warto zaznaczyć, że nadanie sztandaru to nie tylko uroczystość, ale również okazja do integracji środowiska harcerskiego z mieszkańcami.