14/10 2024

II Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych

zdjęcie grupowe

W niedzielę, 13 października br., na Placu Lustigera przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Będzinie odbył się II Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych „Jest w Orkiestrach Dętych jakaś siła...". Druga edycja wydarzenia była okazją do wysłuchania koncertów Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic, która na festiwalu wystąpiła gościnnie oraz siedmiu powiatowych orkiestr dętych, a mianowicie: Czeladzkiej Orkiestry Górniczej, Orkiestry Dętej Allegretto z Rogoźnika, Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Strażak” z Wojkowic Kościelnych, Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Brudzowice, Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Siewierz, Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej  Żelisławice oraz Orkiestry Dętej Twardowice.  Pokaz taneczny zaprezentował zespół mażoretek działający przy Orkiestrze Dętej OSP w Siewierzu.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego widowiska było wręczenie przez Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca wraz z Członkami Zarządu Będzińskiego Zdzisławem Banasiem, Haliną Mentel oraz Anną Zakrzewską-Zamorą - bonów pieniężnych oraz dyplomów, które w imieniu orkiestr odebrali kapelmistrzowie.

Wśród gości znaleźli się: Członek Zarządu Województwa Śląskiego Rafał Adamczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Dariusz Waluszczyk, Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Maciej Klimek, Adam Nocuń.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

II Powiatowy Festiwal Orkiestr Dętych