05/10 2022

Ku przestrodze. Czyli seans filmowy dla uczniów

Trzy przeplatające się historie rożnych kobiet, które łączy jedno- nałóg. Każda znajduje się jednak w różnej jego fazie. Mowa tu o filmie „Zabawa, Zabawa”, który można nazwać „kinem terapeutyzującym”, pełnym wzruszeń i emocji. To właśnie ten seans obejrzeli dzisiaj w będzińskim kinie Nowość, na zaproszenie Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, uczniowie z powiatowych szkół.

Kino

- Alkoholizm to problem, który może dotknąć każdego, niezależnie od płci, wieku, poglądów czy statusu społecznego. Ważne jest, aby młodzi ludzie uświadomili sobie, że nałóg zawsze przychodzi „po cichu”, w jak najmniej oczekiwanym momencie. Często zaczyna się od beztrosko spędzanych chwil i tytułowej dobrej zabawy. Dzięki trzem przestawionym w filmie historiom pełnokrwistych bohaterów, którym nałóg powoli niszczy życie, młodzież została dzisiaj zachęcona do refleksji i przemyśleń - mówi Starosta, który przywitał wszystkich nauczycieli i uczniów przybyłych do kina.

Ważne jest, aby takie seanse uświadamiały wszystkim, niezależnie od wieku jak trudne jest wyjście z uzależnienia, a jak łatwo można wpaść w sidła nałogu. Istotne jest również, aby w głowie każdego młodego człowieka zrodziło się pytanie: „Co mogę zrobić, gdy widzę, że bliska mi osoba ma problem z alkoholem? Dzisiejszy film zapewne w dużym stopniu pozwolił widzom na stworzenie odpowiedzi na te trudne, życiowe pytania.

2022_10_05_Kino

Kino Nowość