04/10 2022

Powiatowy Dzień Zdrowia!

Powiatowy Dzień Zdrowia

Dzisiaj na Sali Sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Będzinie, odbył się Powiatowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji, mieszkańcy z terenu powiatu mieli możliwość zrobienia darmowych badań oraz konsultacji lekarskich. W programie znalazły się: badanie poziomu cukru we krwi, przesiewowe badanie słuchu, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar BMI oraz konsultacje psychodietetyka oraz  EKG i Doppler kończyn dolnych. Przed budynkiem Starostwa można było również odwiedzić Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy, czyli tzw. Osteobus.

- Rokowanie w leczeniu wszelkich chorób jest najlepsze, gdy pacjent możliwie jak najszybciej zostanie zdiagnozowany, dlatego tak istotne są przeprowadzane regularnie badania kontrolne. Dzisiaj mieszkańcy Powiatu Będzińskiego mieli możliwość takich badań, którym towarzyszyła specjalistyczna porada - powiedział Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który zachęcał do zrobienia darmowych badań.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Adam Szydłowski, Halina Mentel i Marek Rajca, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Patryk Trybulec.

Powiatowy Dzień Zdrowia