05/10 2022

Autochodziki w użyciu!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, dzięki przekazanym w czerwcu przez Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca Autochodzikom, przeprowadzają w przedszkolach i szkołach z terenu powiatu będzińskiego wykłady, które pomogą przygotować najmłodsze dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Przekazane pomoce dydaktyczne zawierają zestaw czterech pojazdów: policja, straż pożarna, samochód osobowy i autobus. Dodatkowo są do niego dołączone dwie maty edukacyjne z ulicą i przejściem dla pieszych oraz znaki drogowe i sygnalizatory świetlne dla kierowców i pieszych. Zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności, przyczyniają się do zmniejszenia zagrożeń związanych z poruszeniem się po drogach.

- Jestem przekonany, że autochodziki na pewno skracają, ale oczywiście również urozmaicają proces nauczania. Są pomocą dydaktyczną, która wpłynie na przekazanie najmłodszym wiedzy i informacji jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym - powiedział Starosta Będziński.

2022_10_06_Autochodziki

Autochodziki