28/09 2024

Kolejny Powiatowy Dzień Zdrowia za nami !

bad

W sobotę, 28 września w budynku w Starostwa Powiatowego w Będzinie, odbył się Powiatowy Dzień Zdrowia, podczas którego mieszkańcy naszego Powiatu mieli możliwość skorzystania z darmowych badań i konsultacji. Na zainteresowanych akcją czekali m.in. lekarz neurolog, psycholog, trycholog, dermatolog, dietetyk, specjaliści z Polskiego Towarzystwa Diabetologów.

W ofercie darmowych badań spotkać można było: badanie poziomu cukru we krwi, badanie słuchu, pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar BMI, analizę stanu włosów i skóry głowy, EKG czy Doppler kończyn dolnych.

Przed budynkiem Starostwa na mieszkańców czekało Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy oraz Farmakobus ze Śląskiej Izby Aptekarskiej.

Do skorzystania z dostępnych badań i konsultacji zachęcał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Anna Zakrzewska- Zamora,  Halina Mentel,  Zdzisław Banaś oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Patryk Trybulec.

Powiatowy Dzień Zdrowia