27/09 2024

Dofinansowanie dla Powiatu Będzińskiego

dof

Powiat Będziński otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na projekt "Aktywna integracja wspólnym dobrem" w wysokości 724 815, 08 zł.

Głównym celem projektu jest podejmowanie działań na rzecz uczestników projektu w zakresie zwiększania kompetencji społecznych zmierzających do włączenia społecznego oraz wzrostu poziomu aktywizacji zawodowej i zatrudnienia. Grupą docelową projektu będzie 45 mieszkańców Powiatu Będzinskiego korzystających ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie, w tym 30 osób z niepełnosprawnością oraz 15 osób pełnoletnich przebywających lub pochodzących z instytucjonalnej pieczy zastępczej lub rodzin zastępczych.

Projekt będzie realizowany do 31.12.2026 roku.

W piątek, 27 września 2024 roku, w siedzibie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w imieniu Powiatu Będzińskiego list gratulacyjny od Członka Zarządu Województwa Śląskiego Rafała Adamczyka odebrał Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś.