09/09 2024

Kolejna edycja zlotu Pojazdów Minionej Epoki w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi

Kolejna edycja Zlotu Pojazdów Minionej Epoki w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi

Sobotnie spotkanie z historią motoryzacji podczas zjazdu Pojazdów Minionej Epoki w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi było prawdziwą frajdą dla wszystkich tych, którym zabytkowe samochody są wyjątkowo bliskie. Kilkadziesiąt pojazdów na żółtych blachach można było nie tylko podziwiać z zewnątrz ale również siadając za ich kierownicą, co szczególnie cieszyło najmłodszych fanów „czterech kółek”. Uczestnicy wydarzenia chętnie zadawali pytania właścicielom samochodów, a także robili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle nietypowych pojazdów. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością, przyciągając wielu odwiedzających. W czasie tegorocznego zlotu obok standardowych polskich samochodów, jak Fiat 125, Fiat 126p można było zobaczyć klasyczne europejskie i amerykańskie samochody.  Tradycyjnie już przybyłych gości przywitali Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka wraz z Burmistrzem Miasta Czeladź Zbigniewem Szaleńcem, a impreza została objęta Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego.