09/09 2024

Dożynki w Gminie Mierzęcice

W niedzielę 7 września, tradycyjnie, jak co roku, w Targoszycach zorganizowane zostały Dożynki Gminno-Parafialne, których gospodarzami byli Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski i Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach - ksiądz Janusz Rakoczy. Wydarzenie rozpoczął przemarsz uczestników m.in. gospodarza dożynek- Wójta Gminy Mierzęcice, pocztów sztandarowych OSP, druhen i druhów OSP, władz samorządowych, starostów dożynek, sekcji mażoretek, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Wśród gości znalazł się Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś,  Członek Zarządu Województwa Śląskiego Rafał Adamczyk. Przemarsz do kościoła pw. św. Mikołaja w Targoszycach, gdzie odbyła się msza dziękczynna za zebrane plony, poprowadziła Gminna Orkiestra Dęta im. Władysława Juszczyka. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przemaszerowali na błonia gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i trud uprawy ziemi. Następnie jak każdego roku na scenie pojawił się Zespół Śpiewaczy „Mierzęcianki”, „Jezioranki”, a także Kapeli Regionalnej Mierzęcice, których występy to już obyczaj. Następnie nastąpił moment przekazania bochna chleba przez starostów tegorocznych dożynek. Kolejnym punktem imprezy były wystąpienia zaproszonych gości, którzy także dziękowali rolnikom za ich oddanie, życząc obfitych plonów rolnych w przyszłym roku. Zakończenie tegorocznych dożynek uświetniły występy artystyczne i zabawa taneczna.

W niedzielę 7 września, tradycyjnie, jak co roku, w Targoszycach zorganizowane zostały Dożynki Gminno-Parafialne, których gospodarzami byli Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski i Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach - ksiądz Janusz Rakoczy. Wydarzenie rozpoczął przemarsz uczestników m.in. gospodarza dożynek, pocztów sztandarowych OSP, druhen i druhów OSP, władz samorządowych, starostów dożynek, sekcji mażoretek, zaproszonych gości oraz mieszkańców. Wśród znamienitych gości znaleźli się Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś czy  Członek Zarządu Województwa Śląskiego Rafał Adamczyk. Przemarsz do kościoła pw. św. Mikołaja w Targoszycach, gdzie odbyła się msza dziękczynna za zebrane plony, poprowadziła Gminna Orkiestra Dęta im. Władysława Juszczyka. Po uroczystościach kościelnych, uczestnicy przemaszerowali na błonia gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na początku głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował rolnikom za ich ciężką pracę i trud uprawy ziemi. Następnie jak każdego roku na scenie pojawił się Zespół Śpiewaczy „Mierzęcianki”, „Jezioranki”, a także Kapeli Regionalnej Mierzęcice, których występy to już obyczaj na który wszyscy czekają. Następnie nastąpił moment przekazania poświęconego bochna chleba przez starostów tegorocznych dożynek. Kolejnym punktem wydarzenia były wystąpienia zaproszonych gości, którzy także dziękowali rolnikom za ich oddanie, życząc obfitych plonów rolnych w przyszłym roku. Zakończenie tegorocznych dożynek uświetniły występy artystyczne i fantastyczna zabawa taneczna.

Dożynki w Gminie Mierzęcice