27/10 2022

Harcerze przekazali dyplom

Zdobycie wielu kompetencji umiejętności i doświadczeń to korzyści, które młody człowiek może osiągnąć należąc do harcerstwa. Najważniejszą wartość mają jednak ludzie, których młodzież spotyka na harcerskim szlaku, wspólne przeżycia i trwałe przyjaźnie, które nie poddają się próbie czasu. Dzisiaj o poranku Komendantka Związku Drużyn Ad Astra phm. Patrycja Nowak, odwiedziła Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, wręczając dyplom za nieocenione zaangażowanie w rozwój Związku i Drużyn.

- Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. Życzę wszystkim harcerzom żeby zawsze dawali świadectwo swoich wartości i idei, jednocześnie dziękując za codzienne wykazywanie się chęcią pomocy i wsparcia drugiego człowieka - powiedział Starosta.

Warto dodać, że Związek Drużyn Ad Astra liczy 4 jednostki: 6 GZ „Rozbrykane Mandarynki”, 119 ZDH „Pomarańczarnia”, 58 ZDH „Wyklęci” i 8  ZDW „Apollo”, a jego powstanie Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński.

Harcerze przekazali dyplom