07/06 2024

IV Powiatowy Konkurs „Czytam, więc jestem”

Dróg prowadzących do spotkania z książką jest wiele, bardzo ważny jest jednak sposób, który zachęci i finalnie doprowadzi młodego człowieka do tego, aby to spotkanie w ogóle się odbyło. Jednym z bardzo trafnych pomysłów  jest oczywiście organizowanie rozmaitych konkursów literackich, których tematyka przyciągnie uwagę nastoletniego odbiorcy. W kwietniu, odbył się IV Powiatowy Konkurs „Czytam, więc jestem” pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i był adresowany do uczniów klas VI-VIII z terenu powiatu będzińskiego. Konkurs podzielono na dwie kategorie: praca literacka i praca plastyczna. Wczoraj, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, odbyło się jego oficjalne rozstrzygnięcie, a dumni laureaci odebrali z rąk Starosty Będzińskiego i Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Anny Zakrzewskiej-Zamory nagrody, które były uhonorowaniem ich pracy oraz ogromnego talentu połączonego z kreatywnością.

IV Powiatowy Konkurs „Czytam, więc jestem”