27/10 2022

Dzień Edukacji Narodowej w Bibliotece

Dzień Edukacji Narodowej ZNP

Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny docenia się pracowników oświaty, pamiętając o ich codziennym trudzie, który wkładają w pracę z dziećmi i młodzieżą. Z tej okazji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się uroczyste spotkanie na które Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca zaprosił Zarząd Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie. Obchody umiliły liczne występy artystyczne. Ten wyjątkowy dzień był również dobrą okazją, aby podziękować związkowcom odchodzącym na emeryturę.

- Nauczyciel jest dla młodego człowieka przewodnikiem, który dzięki swojej niezwykłej pomysłowości, dociekliwości, charyzmie i dobroci jest w stanie zachęcić swojego ucznia do myślenia, odkrywania i poznawania świata. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej jeszcze raz dziękuję wszystkim pracownikom oświaty za ich ciężką pracę, życząc jednocześnie czerpania radości z codziennego przekazywania wiedzy i wartości, które są w życiu najważniejsze - powiedział Starosta.

Dzień Edukacji Narodowej ZNP