21/12 2022

Harcerze przekazali Światło Pokoju!

Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju sięga 1986 roku , a jej idea narodziła się w Austrii. W Polsce, od 1991 roku, co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, harcerze niosą lampiony ze światłem, które symbolizuje pokój, krzewiąc największe uniwersalne wartości wspólnoty i nadziei. Dzisiaj Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca odwiedzili Harcerze Związku Drużyn Ad Astra, którzy przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, dając świadectwo swoich idei - służby i braterstwa.

- Dziękuję Wam za przekazania światełka miłości i pokoju, które w tych niełatwych czasach, są tak niezwykle ważne. Symboliczny płomień przekazywany z rąk do rąk ma ogromne znaczenie, ponieważ udziela ciepła i światła, przypominając nie tylko o najważniejszych wartościach, o których nigdy nie powinniśmy zapominać, ale również o jedności osób, które go otrzymują- powiedział Starosta Będziński.

Harcerze przekazali Światło Pokoju!