22/09 2023

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie i 125-lecie Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej

Dzień otwarty zajezdni tramwajowej

W sobotę, Zajezdnia Tramwajowa w Będzinie, została otwarta dla zwiedzających! Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, którego podczas imprezy reprezentował Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwu Kamil Curyło. Na jakie atrakcje mogli liczyć zwiedzający? Przede wszystkim na przybyłych gości czekały liczne wystawy takie jak m.in. wystawa taboru tramwajowego i technicznego oraz części i elementów tramwajów i infrastruktury czy wystawa o historii tramwajów w naszym regionie. Dodatkowymi atrakcjami były: prezentacja pojazdów i sprzętu policji, pokaz tresury psów policyjnych, pokaz modułowej makiety kolejowej, prezentacja autobusów historycznych, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rękodzieła czy prezentacja nowoczesnego autobusu z napędem hybrydowym. Imprezie towarzyszyły również inne wydarzenia, takie jak Turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej o Puchar Prezesa spółki Tramwaje Śląskie, który odbył się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Będzinie oraz Parada tramwajów na trasie z Katowic od przystanku Zawodzie Centrum Przesiadkowe, do zajezdni w Będzinie. Dzień otwarty Zajezdni był atrakcyjny zarówno dla miłośników komunikacji miejskiej, jak i rodzin z dziećmi, mieszkańców Powiatu Będzińskiego oraz turystów! Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 125-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej.

Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Będzinie