25/09 2023

I Senioralia w Siewierzu!

W sobotę, rozpoczęło się dwudniowe święto Seniorów z gminy Siewierz! Inicjatywa ta ma na celu promocję zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, a także integrację osób starszych. Senioralia rozpoczęły się przemarszem z Rynku do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siewierzu, a wzięły w nim udział organizacje społeczne zrzeszające Seniorów: Gminna Rada Seniorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siewierzu, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Siewierz, Koła Gospodyń Wiejskich, a także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Senator RP Beata Małecka-Libera, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Marek Rajca, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów Jan Mucha, a także Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś. W niedzielę, w ramach drugiego dnia Senioraliów w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki dla Seniorów przygotowano program artystyczno-rozrywkowy. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

I Senioralia w Siewierzu!