08/01 2023

Charytatywny Koncert Noworoczny "Gwiazdka dla Hospicjum"

Charytatywny Koncert Noworoczny

W Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, odbył się dzisiaj Charytatywny Koncert Noworoczny pod nazwą"Gwiazdka dla Hospicjum" organizowany przez Fundację “Pro Salute”, w którym udział wziął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Koncert w wyjątkowych wnętrzach Pałacu, uświetnili soliści i muzycy: Violetta Gawara - mezzosopran, Kornelia Nowak- flet, Lorena Mac na oboju, oraz Bartłomiej Dobrowolski- klarnet i Adam Dobrowolski na fortepianie.  Zaproszeni goście usłyszeli znane melodie muzyki klasycznej i opery. Na zakończenie występu wszyscy ulegając muzycznej atmosferze i niedawno obchodzonych Świąt, odśpiewali znaną kolędę “Lulajże Jezuniu”.

Jak co roku, koncerty i spotkania w ramach Fundacji Pro Salute, należą do ważnych wydarzeń w naszym powiecie. Jestem szczególnie zadowolony, iż mogę osobiście wesprzeć działania hospicjum onkologicznego,  a dodatkowo co najważniejsze dla osób korzystających z pomocy Fundacji  “Pro Salute" - uzyskany przychód z zaproszeń (cegiełek) zostanie przeznaczony na zakup jednorazowego sprzętu medycznego - powiedział Starosta.

Gwiazdka dla Hospicjum