05/01 2023

Wigilia w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Sławkowie

Wigilia w Szkolnym Młodzieżowym Schronisku w Sławkowie

Wigilia Bożego Narodzenia, jest świętem szczególnym, przybliża nas do siebie, odnawia i wzmacnia więzy rodzinne i przyjacielskie, pomnaża wrażliwość na potrzebujących i samotnych. Wigilia to wyjątkowy dzień. Dzień spotkań rodzinnych i miłości, symbol nowego życia i nadziei. To dzień, w którym nikt nie powinien odczuwać samotności.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Sławkowie od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę jest miejscem niesienia pomocy. W tak szczególnym dla uchodźców, obywateli Ukrainy świątecznym okresie, właśnie tutaj w schronisku zostało zorganizowane spotkanie wigilijne, na które zostali zaproszeni Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim, Sekretarz Powiatu Agatą Fazan oraz Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Będzińskiego Ewą Bierońską.

- Wigilia, na którą dzisiaj zostałem zaproszony jest szczególna, gdyż łączy polskie i ukraińskie świąteczne tradycje. Obywatele Ukrainy chociaż na chwilę zapomnieli o tym, co ich w życiu spotkało, o tęsknocie za krajem, za bliskimi. Wierzę, że to spotkanie jest namiastką rodzinnych, świątecznych chwil i że wzmocniła się w Nich tak bezcenna nadzieja na lepsze jutro - powiedział Starosta Będziński wręczając świąteczny stroik na ręce Dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Piotra Bereziuka.

Spotkanie Wigilijne w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym było okazją do wspólnego złożenia życzeń świątecznych i noworocznych oraz do wymiany polsko-ukraińskich świątecznych tradycji.

Wigilia w Szkolnym Młodzieżowym Schronisku w Sławkowie