05/09 2022

Bieg Trzech Zamków - triada biegowa wystartowała w Sławkowie!

Z okazji obchodów 155-lecia Powiatu Będzińskiego, wczoraj na Zamku w Sławkowie, odbył się drugi z trzech zamkowych biegów. W niedzielę o poranku, ponad 450 miłośników biegania oraz nordic walking pobrało bezpłatne pakiety startowe, potrzebne do wzięcia udziału w biegu. Trasa w postaci pętli, która została  wyznaczona w otoczeniu  ruin Zamku w Sławkowie oraz malowniczych, leśnych ścieżek  i wyniosła łącznie około 5 km. Po zakończonym biegu Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim oraz Burmistrzem Miasta Sławkowa Rafałem Adamczykiem, wręczyli pamiątkowy medal, każdemu z uczestników z którym spotkali się na mecie. Dla najlepszych sportowców było oczywiście przeznaczone miejsce na podium, puchary oraz nagrody. Tradycyjnie już po zakończeniu sportowych zmagań, wszyscy mogli posilić się pysznym, gorącym poczęstunkiem.

Bieg Trzech Zamków

- Przedostatni już, Bieg Trzech Zamków, był dobrą okazją do spędzenia wrześniowej niedzieli na świeżym powietrzu. Cieszę się, że dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja. Wielu mieszkańców dało się bowiem namówić na sportowy dzień spędzony z Powiatem, co jest bardzo budujące, bo jak mówi powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch - powiedział Starosta, który dopingował biegaczy.

Niedziela obfitowała również w atrakcje przygotowane dla najmłodszych. Miasto Sławków przygotowało bowiem dla dzieci m.in. biegu księżniczek i rycerzy w którym mogli wziąć udział mali sportowcy. Dorośli i najmłodsi mogli też sprawdzić swoją wiedzę z ekologii, biorąc udział w Kole Fortuny z nagrodami przygotowanymi przez Wydział Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Przypominamy, że kolejny, ostatni już bieg wystartuje 9 października w Będzinie!