07/09 2022

Dożynki w Psarach

W niedzielę 4 września Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia miał przyjemność uczestniczyć w Gminnych Dożynkach. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, a następnie wszyscy zaproszeni goście  wraz z mieszkańcami wzięli udział w obrzędzie dożynkowym oraz wysłuchali występu lokalnych zespołów folklorystycznych.

Dożynki w Psarach

- Dożynki to idealna okazja do zintegrowania lokalnej społeczności i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie nadal kultywowana - mówił Starosta.

W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego - Bożena Łapaj i Przemysław Krasoń.