05/09 2022

Bogata w atrakcje sobota w Powiecie!

Sobotni program wydarzeń na mapie Powiatu Będzińskiego był wyjątkowo urozmaicony, a to za sprawą wielu imprez, które się odbyły. Każdy mieszkaniec niezależnie od wieku i zainteresowań miał okazje świetnie się bawić spędzając tę sobotę z Powiatem. Już o poranku  nad Jeziorem Przeczyckim, odbyły się Zawody Wędkarskie o puchar Starosty Będzińskiego, zorganizowane przez Koło PZW nr 85 KWK PARYŻ. Wędkarzom w zmaganiach kibicował sam Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wręczył szczęśliwym zwycięzcom okazałe puchary. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, w tym gorący poczęstunek. Starosta Będziński uczestniczył również w Jubileuszu 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Wojkowice Kościelne, który został połączony z  Jubileuszem 30-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej STRAŻAK. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji strażaków. Następnie odbyła się część oficjalna, podczas której nadano sztandar OSP oraz wręczono odznaczenia wyróżnionym strażakom oraz Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, która dała popis swoich muzycznych umiejętności podczas części artystycznej. W Wojkowicach odbyła się impreza, która z pewnością przyciągnęła prawdziwych amatorów sportu. A mowa tu o Międzypokoleniowej Olimpiadzie Sportowej, którą zorganizowała Akademia Sportu Wojkowice. Plaża Miejska w Będzinie została dzisiaj opanowana przez harcerzy, którzy świętowali rozpoczęcie roku „HarcHoli”. Wydarzenie zorganizował Związek Drużyn Harcerskich „Ad Astra”, a Honorowy Patronat nad nią objął obecny na imprezie Starosta Będziński.

Wędkarze

- Dzisiejsza sobota była bardzo atrakcyjna, za sprawą licznych imprez które się odbyły w na terenie powiatu będzińskiego. Myślę, że każdy znalazł coś dla siebie. Cieszę się, że mogłem spędzić ten wyjątkowy dzień wraz z mieszkańcami - powiedział Starosta.

Sobota w powiecie