04/06 2022

Zabiegany Powiat wystartował w Psarach!

W sobotę 4 czerwca w Psarach odbył się kolejny bieg z cyklu sportowych biegów pod nazwą „Zabiegany Powiat”, a wystartowali w nim entuzjaści biegania oraz nordic walking. Wszyscy miłośnicy zdrowego trybu życia zostali przywitani przez Starostę Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Wójta Gminy Psary Tomasza Sadłonia.

- Cieszę się, że około 150 uczestników zdecydowało się wziąć udział w dzisiejszym biegu. Jest to wyjątkowo imponująca liczba. Upór, wytrwałość, siła, chęć sportowej rywalizacji i zamiłowanie do sportu to niewątpliwie cechy uczestników naszych biegowych spotkań, co dzisiaj udowodnili - powiedział Starosta.

Jak zawsze osoby, które wzięły udział w cyklu, mogły liczyć na dobrą radę instruktorów nordic walking oraz biegaczy Biegowej Kuźni, którzy odpowiadali na wszystkie pytania uczestników. Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekał gorący poczęstunek.

Ponadto w wydarzeniu udział wzięli Radni Powiatu: Anna Pawęzowska, Monika Pawłowska-Dyszy i Przemysław Krasoń

Przypominamy, że dodatkowym wydarzeniem, które koronować będzie obchody jubileuszu będzie triada biegowa- Bieg Trzech Zamków. Już 12 czerwca o godzinie 10:00 spotkamy się w Siewierzu! Kolejne miasta to Sławków i Będzin.

Serdecznie zapraszamy!

Zabiegany Powiat w Psarach.