11/06 2024

Akcja profilaktyczna „Bezpieczne wakacje” !

Akcja profilaktyczna

Co roku, w okresie wakacyjnym, Policja odnotowuje zdarzenia, w których biorą udział osoby małoletnie. Przypadki zabaw w miejscach niedozwolonej kąpieli bez nadzoru osób dorosłych, wypadki i okaleczenia podczas zabaw w domu i na świeżym powietrzu, przestępstwa i wykroczenia popełniane przez nieletnich i na ich szkodę oraz wiele innych tragedii, to niestety smutna wakacyjna rzeczywistość. We wtorek, uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu będzińskiego, wzięli udział w corocznym pikniku edukacyjno-profilaktycznym, otwierającym zbliżający się sezon wakacyjny. Wydarzenie tradcycyjnie już odbyło się nad zalewem Rogoźnik. W pikniku edukacyjnym wzięli udział: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł.bryg. Arkadiusz Spera oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. Paweł Fryc.

Dzieciaki mogły skorzystać ze stoisk edukacyjnych, gdzie policjanci uczyli najmłodszych poprzez zabawę oraz zapoznać się z pracą koni i psów tropiących, które współpracują na co dzień z policjantami, a także wziąć udział w pokazie sprzętu policyjnego, strażackiego i prezentacji akcji ratowniczej na wodzie przygotowanej przez strażaków. Uczniom towarzyszyła także Wójt Gminy Bobrowniki Małgorzata Bednarek.

Akcja profilaktyczna „Bezpieczne wakacje” !