11/06 2024

Finał konkursu REL: Przedsiębiorczość już za nami!

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie, we wtorek zebrały się autorki i autorzy prac nadesłanych na konkurs „Rel: Przedsiębiorczość”, a także ich rodzice, opiekunowie czy przedstawiciele szkół. Konkurs skierowany był do uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych z terenu powiatu będzińskiego, a zadaniem każdego uczestnika było zaprojektowanie logotypu i hasła promujących przedsiębiorczość. Poszukiwanie inspiracji do wykonania pracy konkursowej przede wszystkim rozwinęło w uczestnikach kreatywność i wyobraźnię, ale także wzbudziło ich  zainteresowanie tematyką przedsiębiorczości. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Podczas dzisiejszego rozdania nagród, uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację, która miała w przystępny sposób zobrazować cechy i kompetencje osoby przedsiębiorczej oraz zainspirować młodych ludzi do nieszablonowego myślenia podczas kreowania swojej przyszłej drogi zawodowej.

Poniżej prezentujemy laureatów:

I  miejsce - Magda Jarecka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach

II miejsce - Karolina Derebisz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie

III miejsce  - Michał Borciuch ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie

Nagrody Zwycięzcom wręczył Starosta Będziński, a każdy uczeń został doceniony dyplomem i pamiątkowymi gadżetami, a także publikacją na temat przedsiębiorczości.

Gratulujemy!