12/06 2024

XIV Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie

XIV Jarmak Rzemiosła i Rękodzieła

Zapraszamy w niedzielę 23 czerwca w godzinach 11.00-20.00 do parku przy Pałacu Mieroszewskich na XIV Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła! XIV Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Będzinie to niecodzienne wydarzenie, uhonorowane patronatem Gospodarza Miasta - Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego oraz Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.Jarmark jest świetną okazją do zaprezentowania zarówno mieszkańcom Zagłębia Dąbrowskiego, jak i całego województwa śląskiego różnorodnych tradycji rękodzielniczych, regionalnych potraw czy wyrobów mistrzów rzemieślniczych. Na Jarmarku będzie można podziwiać między innymi ręcznie wykonaną biżuterię, zabawki, rzeźby, galanterię a także ciekawe dzieła ceramiczne i malarskie. Wydarzenie uświetnią występy regionalnych zespołów folklorystycznych oraz koncert zespołu SŁOWIANY. W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach rękodzieła dla dzieci i dorosłych.

Do zobaczenia!