22/01 2024

75-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach!

W piątek, 19-stycznia w sposób niezwykle uroczysty obchodzono Jubileusz 75-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach. Była to okazja, aby spojrzeć w przeszłością i z dumą oraz radością wspomnieć dotychczasowe osiągnięcia. Przez ponad siedem dekad, mury tej Szkoły opuściło kilkadziesiąt roczników Uczniów. Na przestrzeni lat Liceum niewątpliwie zmieniło swoje oblicze, obecnie będąc zwartą społecznością, którą tworzą pokolenia Nauczycieli, Uczniów, Absolwentów ich Rodziców, a także wszystkich tych, dla których jest ona bardzo ważnym i wyjątkowym miejscem. Obecnie Szkołę tę cechuje innowacyjność oraz szeroka oferta edukacyjna, która skłania młodzież do wyboru właśnie tej Placówki, w której mogą nie tylko wzbogacać swoją wiedzę, pasję i talenty, ale także budować relacje, oparte na przyjaźni, wsparciu, zrozumieniu, szacunku, zaufaniu oraz szczerości. Piątkowy Jubileusz rozpoczęła uroczysta Msza Święta, po której wszyscy zaproszeni goście wraz z nauczycielami i uczniami udali się do Szkoły, gdzie na auli rozpoczęto oficjalną część wydarzenia połączoną z częścią artystyczną, podczas której młodzież dała popis swoich aktorskich i wokalnych umiejętności. Nie zabrakło Jubileuszowego pięknego tortu oraz życzeń, które Starosta Będziński Sebastian Szaleniec złożył życzenia Dyrektor ZSOiT w Wojkowicach Justynie Pitas, wręczając bon podarunkowy.

W wydarzeniu wzięli także  udział m.in.: Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Sekretarz Powiatu Agata Fazan, Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Rafał Kocot i Marian Kozieł oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

75-lecie Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach!