26/09 2024

Zaproszenie na wydarzenie „Kierunek: biznes. Droga do sukcesu wiedzie przez przedsiębiorczość.”

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie Wojciechem Olesińskim serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wydarzenie „Kierunek: biznes,” które odbędzie się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Będzinie w dniach 7-11 października 2024 roku.

W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy dla Was wykłady i konsultacje:

• 7 października odbędzie się prelekcja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział Sosnowiec dotycząca ulg w opłacaniu składek dla osób rozpoczynających lub już prowadzących działalność gospodarczą.
  • 8 października ekspert Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie opowie o tym, jakie kompetencje pozwolą Wam z sukcesem prowadzić własną firmę.
  • Między 7 a 11 października nasi pracownicy będą odpowiadać na Wasze pytania dotyczące dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, dofinansowania do zatrudnienia osób bezrobotnych, szkoleń czy staży. Doradcy zawodowi natomiast pomogą w odkryciu swoich predyspozycji przedsiębiorczych.
  • Natomiast w dniach 8 i 9 października zaplanowaliśmy nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zapisy na wydarzenia 7 i 8 października przyjmujemy pod numerem telefonu 573-205-891 lub 573-205-892. Status osoby bezrobotnej nie jest wymagany.

W tym roku logo i hasło naszego wydarzenia zaprojektowała uczennica ZSP w Żelisławicach Magda Jarecka – praca ta wygrała organizowany przez PUP Będzin konkurs REL: Przedsiębiorczość, którego Honorowym Patronem był Starosta Będziński Pan Sebastian Szaleniec.

Zapraszamy!