27/09 2024

Strefa Slow Life and Balance i Antysmogowy Park Kieszonkowy otwarta w ZSOiT w Czeladzi!

otw

24 września 2024 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Siewierzu oficjalnie otwarto Strefę Slow Life and Balance i Antysmogowy Park Kieszonkowy.

Antysmogowy Park Kieszonkowy i Strefa Slow Life and Balance przy pomocy nauczycieli będą kształtować odpowiedni stosunek do przyrody, postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Rośliny poprawią jakość powietrza. Tu będą prowadzone lekcje przedmiotowe i zajęcia integracyjne. Przebywanie w otoczeniu drzew i krzewów wpłynie na naszą kondycję psychiczną. W przyszłości drzewa będą zapewniać cień oraz podniosą walory estetyczne naszej szkoły.

Edukacja ekologiczna prowadzona w szkole pozytywnie wpłynie na kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, rozwijając w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne i zachęcając do podejmowania działań na rzecz jego ochrony.

W otwarciu udział wziął Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisław Banaś, Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Strefa Slow Life and Balance i Antysmogowy Park Kieszonkowy