16/11 2023

Za dwa tygodnie w Wojkowicach wybory do Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego

herb

Trwa procedura wyboru Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego. Jednym z jej ostatnich elementów jest przeprowadzenie wyborów radnych seniorów reprezentujących seniorów z terenu miasta Wojkowice. Po zakończeniu naboru kandydatów okazało się, że w Wojkowicach zgłoszono 3 kandydatów na 1 radnego. Dlatego Zarząd Powiatu Będzińskiego postanowił, że wybory 1 radnego seniora reprezentującego seniorów z terenu miasta Wojkowice odbędą się 30 listopada 2023 r. (w czwartek) w godz. 7:30 - 15:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy ul. Źrałków 1. Uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy Powiatu Będzińskiego. Każdy uprawniony do głosowania może oddać głos na jednego kandydata na radnego seniora. Informacje o kandydatach dostępne są na obwieszczeniach znajdujących się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz przy wejściu do budynków Starostwa Powiatowego przy ul. Sączewskiego i ul. Krasickiego. Do Rady Seniorów Powiatu Będzińskiego z Wojkowic kandydują Janina Jagodzik, Anna Jaworecka i Jolanta Kalinowska.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Zarząd Powiatowego Związku OSP RP Będzin zapraszają na II POWIATOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH JEST W ORKIESTRACH JAKAŚ SIŁA, który odbędzie się 15 września o godz.16.00. Wydarzenie rozpocznie przemarsz spod dworca PKP na Plac Lustigera w Będzinie.