12/06 2023

XLVI sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W poniedziałek, dnia 12 czerwca 2023 roku, odbyła się XLVI sesja Rady Powiatu Będzińskiego, której zasadniczym tematem było udzielenie Zarządowi Powiatu Będzińskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022. Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka przywitał wszystkich zgromadzonych, otwierając sesję, stwierdzając prawomocność obrad i zatwierdzając ich porządek po odbytym głosowaniu przez Radnych Rady Powiatu Będzińskiego.

Następnie Starosta Będziński Sebastian Szaleniec przedstawił Raport o stanie Powiatu. Po debacie nad raportem, Wysoka Rada w głosowaniu udzieliła Zarządowi Powiatu Będzińskiemu wotum zaufania.

Skarbnik Powiatu Będzińskiego Aneta Kaczmarek przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Będzińskiego za 2022 rok wraz z informacją o stanie mienia i pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. Po zakończonej dyskusji Wysoka Rada udzieliła Zarządowi Powiatu Będzińskiego absolutorium.

Po głosowaniu Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka w imieniu wszystkich radnych pogratulował Staroście Będzińskiemu znakomitego wyniku głosowania i podziękował za dobrą współpracę. Kwiaty wraz z podziękowaniami otrzymała również  Skarbnik Powiatu Będzińskiego. Udzielone absolutorium jest ogromnym sukcesem na który każdego dnia pracuje wiele osób.

XLVI sesja Rady Powiatu Będzińskiego